Kalpler Dünyası

Güzel şeyler oluyor.

Aralık ayı yaklaşıyor ya, Konya da şenlenmeye hazırlanıyor.

Hz Mevlana’nın vuslat gecesi kutlamaları için hazırlıklar sürüyor. Her yıl gelenler bilirler. Üç aşağı beş yukarı benzer etkinlikler yine söz konusu.

Bizler ne yapıyoruz nasıl katkıda bulunuyoruz bu yıl Aşkın Terapi ekibi olarak, onlardan bahsedeyim biraz.

Her gün sema törenlerinden önce yan salonda Yakup Şafak Hocamızın Mesnevi dersinin ardından profesyonel tiyatrocu arkadaşlarımızın da desteğiyle güzel bir kurgu hazırlığındayız.

Aşkın Terapi ilkelerinden bazılarını süre elverdiğince beğeninize sunacağız inşallah ve ardından niyaz edeceğiz birlikte.

Yine bu yılda aralık ayı içinde geçen yıl olduğu gibi Konya İşkadınları Derneği’nin ev sahipliğinde Hoşgörü buluşmaları olacak. O toplantıda da yine Mesnevi öğretilerinin anlatıldığı bir workshopumuz olacak nasipse.

Bu arada İstanbul’da da Konya’daki gibi gurup çalışmaları başlatma niyetimiz var. Bunun için hazırlıklarımız sürüyor. Bunu da www.rumiterapi.com sitesinden takip edebilirsiniz.

Konya’daki gurup çalışmalarımızı da  yine yaz arasından sonra başlatmak niyetindeyiz. Bununla ilgili bilgi ve başvurular için de

https://faikozdengul.wordpress.com/duyuru-ve-etkinlikler/

linkini takip edebilirsiniz.

 

Daha da güzel şeyler olacak ve oluyor da zaten.

Kim bilir gün içinde bile kaç kez aşağı ve yukarı çıkıp iniyoruz. Duygularımız bir anda dibe vururken ani bir haberle tavan yapabiliyor. Hayat böyle bir şey zaten. Bunu bilenler daha rahat yaşıyorlar. Şöyle söylüyor danışanlarımdan çoğu, eğer bir gün bunun olacağını bilseydim onca zaman boşu boşuna üzülmezdim.

 

Peki o zaman bize düşen ne?

Dışımıza giydiğimiz beden elbisesinin içini merak etmek. İçine saklanmış gizlenmişi arayıp bulmak. Onun ışığının arayıcıları olmak. Bunun yolunun yolcusu olmak. Dışarı bakan gözleri içeri çevirmenin yöntemlerini edinmek. Dışımızdaki dünya emin olun ki sadece içerdekinin yansıması. Dünyada kaç milyar insan varsa bir o kadar da dünya var. Ve ilginç olan şu ki bu kadar farklı dünyalı aynı dünyada yaşadığını zannediyor. Ve o yüzden ki her kes diğerine başka gezegendenmiş gibi bakıyor. Kendi dünyasına ait olmayan insanlarla anlaşmaya çalışıyor ve başaramıyor. Başaranlarsa kendi ruhlarını görüp onun ışığı ile bakanlar. Başka bir dünyada kalpler dünyasında buluşuyorlar onlar.

 

O zaman başka dünyalarda gezinmek ve diğerlerini öznel dünyamıza ait yapmak yerine kendi dünyamızı keşfedip önce, sonra da oradan kalpler dünyasına yol bulabilmeyi öneriyoruz.

Kalpler dünyasına yol bulabilmek için aralık ayında Konya’da buluşuyoruz.

 

Dr Faik Özdengül

Reklamlar

Kalpler Dünyası” üzerine 2 yorum

 1. Faik Bey Merhabalar,
  İstanbul’dan sitenizi fırsat buldukça takip etmeye yazılarınızı okumaya çalışırım.
  Bugun de bir fırsatını yakalamaışken sitenize girdiğimde Aralık ayı Konya hazırlıklarından bahsettiğinizi gördüm. Ben daha önce hiç Şeb-i Aruz için Konya’da olmadım maalesef ( aslında ben hiç Konya’da bulunmadım) Bu yıl isteğim, niyetim odur ki orada sizlerle olmak. Ama maalesef bunun için kimlerle kontağa geçmek lazımdır, vs hiç bilgim olmadığı için kendimi çok çaresiz hissediyorum. Internette de yeterince anlamlı bilgi yok. Program nedir, dileyen herkes gelir mi, bir davetiye ya da on basvuru gerekir mi, nerede kalınır, tarihler vs gib, detaylar maalesef yok. Biliyorum yani sizi boyle bir sey icin mesgul etmem de biraz abesle iştigal olabilir ama şansımı denemek istedim. Yardımcı olabilirseniz minnettar olurum.
  Çok teşekkürler,
  Sevgilerimle,
  gülce

  • Merhabalar,
   bizim aralıkayındakiprogramlarımız ücretsiz herkese açık 7-17 aralıkarası her gün sema törenlerinden 1 saat önce 19 da,
   Mevlana KültürMerkezinde Sultan Veled salonunda
   diğer törenlerle ilgili bilgileri konya büyükşehirbelediyesi ve konya valiliği web sitelerinden takip edebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s